НАГРАДИ ЗА ШКОЛАТА ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

Четирима възпитаници на Школата по изобразителни изкуства към ЦПЛР – ОДК Търговище с отличия в областния етап на международния конкурс „С очите си видях бедата“

Четирима талантливи възпитаници на Школата по изобразителни изкуства към ЦПЛР – ОДК Търговище бяха отличени в областния етап на международния конкурс „С очите си видях бедата“.

В групата от 7 до 10 години журито класира на първо място Симона Дякова, а на второ – Борил Добрев. В категорията за възрастова група 11–13 години второто място зае Аймира Шериф, а третото – Хилай Хикмет.

Всички отличени млади художници са ученици на Ивелин Стоянов – преподавател в школата по изобразителни изкуства.

Наградите бяха връчени лично от старши инспектор Светла Полкова – началник група „Превантивен контрол и превантивна дейност“ в РДПБЗН – Търговище.

Класираните в областния етап творби вече са изпратени в Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН – МВР) за участие в националния етап на конкурса, който ще се проведе през месец юни.

Пожелаваме успех на нашите млади художници в националното съревнование!