Завърши общинският етап по волейбол за юноши XI–XII клас

 На 28.01.2026 г. в спортната зала на Професионалната техническа гимназия се проведе общинският етап по волейбол за юноши XI–XII клас. В надпреварата взеха участие шест училищни отбора, които демонстрираха отборен дух и високо спортно майсторство.
 
 Безапелационен победител в турнира стана отборът на I СУ „Св. Седмочисленици“, който заслужено завоюва първото място. Второ място зае тимът на ПГИИ „Джон Атанасов“, а трети се класира отборът на II СУ „Проф. Н. Маринов“. В полуфиналната среща I СУ „Св. Седмочисленици“ надделя над ПГИИ „Джон Атанасов“ с 2:0 гейма, а на финала победи и отбора на II СУ „Проф. Никола Маринов“ със същия резултат – 2:0 гейма.За най-полезен играч на турнира бе определен Теодор Димитров от отбора на I СУ „Св. Седмочисленици“, който впечатли с отлична игра и лидерски качества.
 
 Първенците бяха наградени от директора на ЦПЛР – ОДК Търговище, г-жа Марианна Савова.
С този успех I СУ „Св. Седмочисленици“ си осигури участие в областния етап на ученическите игри, където училището ще бъде представено от отборите на момичета и момчета V–VII клас, както и от юноши и девойки XI–XII клас.
 
 Предстои провеждането и на последния общински етап по волейбол – юноши VIII–X клас.