Гимнастиците от Клуб по спортна гимнастика „Торнадо“ към ЦПЛР – ОДК Търговище се завърнаха с отличия и поводи за гордост от Държавното лично-отборно първенство „Купа България“, което се проведе в град Варна в периода 12–16 май 2025 г.
Нашите най-малки състезатели във възрастова група „деца до 8 години“ показаха впечатляващи умения, характер и спортен дух, които им осигуриха шесто място в отборното класиране. Малките таланти не само защитиха името на клуба, но и поставиха успешно начало на своето пътешествие в голямата гимнастика.
Момчетата младша възраст също се представиха отлично, завоювайки пето място в отборното класиране.
Стелиян Ненчев се нареди осми на успоредка и десети в многобоя.
Във възрастова група „момчета старша възраст“, Онур Хикмет спечели трето място в многобоя, а отборът при юноши младша възраст също се класира на трето място.
В индивидуалните финали Онур Хикмет завоюва сребърен медал и влезе в призовата осмица на всички останали уреди.
Алпер Ъшък също се класира сред осемте най-добри във финалите на уредите.
Браво на всички деца и техните треньори за усърдната работа и постигнатите резултати!
Предстои още едно важно състезание до края на годината – пожелаваме им успех и нови спортни върхове!



